×
Kaş ve Saç Ekim Ameliyatı

Bir kaş saç nakli olan kaşlar eksik veya inceltme olan herkes için uygun olabilir. Seyrek kaşların aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli nedenleri olabilir. 

Genetik

Yaşlanma

Yaralanma Sonucu

Yanıklar

Alopesi

Aşırı Koparma


Academic Hair Clinic, foliküler ünite eksizyon (FUE) tekniğini kullanarak kaş ekimi sağlar. Bu prosedür, incelmiş veya hasar görmüş kaşları yeniden oluşturabilir ve kaş kılı olmayan kişiler için daha doğal bir görünüm sunan yeni kaşlar oluşturabilir.

Kaş Ekimi Nedir?

Kaş ekimi, vücudun bir yerinde, genellikle kulakların üstünde ve kafa derisinin arkasında bulunan donör bölgeden saç greftlerini kaş bölgesine aktarır. FUE kaş ekimi prosedürü, FUE saç ekimine benzer şekilde çalışır ve alıcı bölgede küçük kesikler kullanılarak alınan tek tek saç köklerinin yerini değiştirir. Zamanla, greftlerden yeni tüyler çıkar ve bu da yeni, daha kalın kaşlara neden olur.

Kaş kılı ekimi, kaş kılı eksikliğiyle mücadelede güvenli ve etkili bir çözüm olsa da, aşağıdaki durumlar da dahil olmak üzere bazı kişiler ameliyat için uygun olmayabilir.

Trikotilomani

Alopesi areata


Kaş ekimi yaptırmadan önce, tedaviye uygunluğunuzu değerlendirmek için cerrah ile bir konsültasyona katılacaksınız.

FUE Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Bir FUE kaş ekimi, genellikle kulakların üstünde ve kafa derisinin arkasında olmak üzere kafa derisinden donör saçı alır. Donör saçlar tek tek saç kökleri olarak alınır. Daha sonra kaş bölgesinde cerrah tarafından yeni kaşlarınızın olmasını istediğiniz şekil ve yoğunluğa göre küçük kesiler yapılır. Bu hassas işlem yeni saçın yönünü de dikkate alacaktır. Yeni kaş bölgesi hazır olduğunda, tipik olarak mikroskoplu bir iğne kullanılarak saç kökleri ekilir.

İşlem lokal anestezik enjeksiyonları uygulandıktan sonra gerçekleştirilir, bu nedenle hasta herhangi bir rahatsızlık hissetmemelidir. Donör bölgede küçük dairesel izler kalacak, ancak bunlar çevredeki saçlar uzadığında kısa sürede farkedilmeyecek hale gelecektir. FUE kaş ekimi, neşter ve dikiş gerektirmeyen minimal invaziv bir işlemdir. Tek seansta tamamlanabilir ve genellikle 4 ile 6 saat arasında sürer.

Kaş ekiminden kaynaklanan ciddi yan etkiler nadirdir. En yaygın yan etkiler, geçici olan ve kendi kendine düzelen hafif morarma veya şişliktir. Prosedür için uygunluğunuzu değerlendirirken, cerrahınız tıbbi geçmişinizi kontrol edecek ve altta yatan sağlık sorunlarınız hakkında size soru soracaktır. Ayrıca, işlemden önce aldığınız ilaçları veya takviyeleri de açıklamanız gerekir.

Kaş ekimi öncesi ve sonrası

Kaş ekimi güvenli bir prosedürdür ve aşağıdakiler gibi tatmin edici sonuçlar sağlayabilir:

Fazla alınan kaşları geri yükleme

Daha önce kaş kıllarının çıkmadığı skarlı alanlar doldurulabilir.

Kaşlarınıza daha fazla tanım sağlamak

Ayrıca birçok kişi kaş ekiminden sonra kaş bölgesinde daha az makyaj yapma ihtiyacı duyar.

Kaş ekiminin sonuçları kalıcı olduğu için, onları şekillendirmek için fazla zaman harcamanıza gerek kalmaz. Bu size hem zamandan hem de paradan tasarruf sağlayabilir. Daha önce kaşlarını düzenli olarak aldırmış kişiler için az bakım gerektiren bir çözüm olabilir.

Kaş ekimi için hemen rezervasyon yaptırın

Rahatlamanıza ve rahatınıza öncelik veren kişiselleştirilmiş bir bakım deneyimi ile kendinizi mümkün olan en iyi ellere teslim edin.

Kaş ekimi için uygun bir aday mısınız? Academic Hair Clinic FUE kaş ekimi süreci hakkında daha fazla bilgi edinmek için deneyimli bizimle iletişime geçinDaha fazlasını öğrenmek için hemen bir danışmamızdan rezervasyon yaptırın.

×

En iyi tedaviyi almanızı sağlamak için, doğal bir görünüm elde eden en son tedavilerimiz hakkında ücretsiz bilgi almak için..