×

DHI (Direct Hair Implantation) tekniği basitçe saçın doğrudan ekimi olarak kabul edilebilir. Altı çizilmesi gereken en önemli özellik “saçları yoğunlaştırma” tekniğidir. Bu nedenle özellikle kadınlar da bu tekniği çok sık tercih etmektedirler. Kafa yapısı, deri sertliği ve açıklık oranı bu teknikte en önemli unsurlardır.


FUE tekniğinin aşamaları basitçe toplama (greftler), gruplama, kanal açma ve greftlerin ekimi iken, DHI tekniğinde DHI tekniğini uygularken FUE yönteminde kanal açma ve ekim aşamalarının aynı anda yapıldığını görüyoruz. Bu bilgiler sayesinde sürece ışık tutarak; DHI tekniğini saç ekiminde bulunan yeni bir yöntem değil, FUE yöntemine entegre yeni bir teknik olarak değerlendirmek en doğrusu olacaktır.


Bu tekniği kullanırken en önemli detay; Greftleri yani saç köklerini Choi kalemine yerleştirirken greftlere zarar vermemek ve saç köklerinin doğal yapısını takip ederek 40-45 derecelik bir açıyla yerleştirmek için işlem çok dikkatli yapılmalıdır. FUE yönteminde olduğu gibi önceden kanallar açılmayacağı için kanal açma ve ekim işlemleri aynı anda uygulanacağından bu teknik için uzmanınızın tecrübesi büyük önem taşımaktadır.

Sorunuz mu Var?

×

En iyi tedaviyi almanızı sağlamak için, doğal bir görünüm elde eden en son tedavilerimiz hakkında ücretsiz bilgi almak için..